Policjanci zatrzymali nieletniego, który dopuścił się kradzieży laptopa i głośnika przenośnego

W ostatnim czasie podobnie jak wcześniej, policjanci w Zabrzu oraz w innych częściach kraju muszą regularnie zmagać się z różnego rodzaju przestępczością. Tym razem zabrzańscy policjanci musieli schwytać 14-latka, który dopuścił się kradzieży sprzętu elektronicznego z jednego z mieszkań na terenie miasta.

Funkcjonariusze schwytali 14-latka, który ukradł sprzęt elektroniczny

Policjanci z Zabrza dość szybko poradzili sobie z namierzeniem oraz schwytaniem nieletniego, który dopuścił się kradzieży. Do kradzieży doszło na terenie jednego z mieszkań. Młody chłopiec w wieku 14 lat pokusił się na przenośny głośnik oraz laptop. Wszystko po to, aby spłacić wcześniejszy dług. Wartość skradzionego sprzętu to około 1400 złotych. Za popełnione czyny grozi mu teraz oczywiście pobyt w poprawczym zakładzie. Niestety, ale problemy finansowe i brak pieniędzy u młodych ludzi coraz częściej pcha ich w sidła świata przestępczego. Z tego miejsca warto polecić takie artykuły jak ten, z których można dowiedzieć się jakie są możliwości pracy dla osób nieletnich na portalu szukajpracy.pl.

14-latek może trafić do poprawczaka

Jak twierdzą funkcjonariusze z Referatu do spraw Nieletnich Przestępczości Miejskiej Komendy Policji w Zabrzu, młodociany już niedługo stanie przed Rodzinnym Sądem. Na pewno za kradzież komputera przenośnego oraz głośnika przenośnego o wartości 1400 złotych może on trafić do poprawczaka. W niedalekiej przyszłości 14-latek powinien dowiedzieć się jakie dokładnie konsekwencje zostaną wobec niego wyciągnięte.

Dodaj komentarz