Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież przedmiotów o wartości ponad 100 tysięcy złotych

W ostatnim czasie na terenie Zabrza doszło do dwóch włamań. Za pierwszym razem poszkodowany zgłosił zaginięcie sześciu felg aluminiowych, których wartość przekraczała 15 tysięcy złotych. Za drugim razem kolejny poszkodowany zgłosił zaginięcie wiązek elektrycznych z miedzi, paliwa oraz akumulatorów. Łącznie suma skradzionych przedmiotów oscylowała wokół 101,5 tysiąca złotych.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży

Funkcjonariuszom z III Komisariatu w Zabrzu udało się namierzyć mężczyznę, który najprawdopodobniej dokonał ostatnich kradzieży na terenie miasta. Jest to 36-letni mężczyzna, który wcześniej przesiadywał już w więzieniu również za dokonanie kradzieży. Dodajmy, że spędził on już wcześniej 10 lat w więzieniu za wcześniej dokonane kradzieże. Opuścił on zakład karny w 2018 roku.

W ostatnim czasie dochodzi do wielu kradzieży na południu Polski. Do kradzieży doszło również m.in. w Tarnowskich Górach – więcej o tamtej sytuacji w artykule na stronie regionalnej tego miasta targory.pl.

36-latek może trafić do więzienia na 10 lat

Ostatnie włamania i kradzieże miały miejsce w Zabrzu w okolicy ulic Sienkiewicza i Chojnickiego. Już niedługo podejrzany usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu aż do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak kara może być jeszcze bardziej dotkliwa, ponieważ 36-letni mężczyzna już wcześniej odsiadywał wyrok za podobne czyny i teraz odpowiadać będzie jako recydywista.