Policja zatrzymała w Zabrzu złodzieja, który ukradł ze sklepu alkohole

W ostatnim czasie w jednym ze sklepów na terenie Zabrza doszło do kradzieży. Dwóch mężczyzn dopuściło się kradzieży alkoholu ze sklepu. Policjanci prowadzili działania mające na celu schwytanie i znalezienie złodziei. Według opublikowanych informacji udało się schwytać jednego z mężczyzn, którzy brali udział w rabunku.

Kradzież alkoholu i szarpanina z ochroniarzem

Do kradzieży alkoholu doszło pod koniec lipca tego roku. Dwóch mężczyzn dopuściło się kradzieży alkoholu z jednego ze sklepów na terenie miasta Zabrze. Wartość alkoholu wynosiła około 200 złotych. Oprócz kradzieży alkoholu, dwóch mężczyzn wdało się także w szarpaninę z ochroniarzem okradzionego sklepu. Ochroniarz miał zamiar zatrzymać mężczyzn i odebrać im alkohol, jednak nie przyniosło to skutku.

Sprawa koniec końców trafiła na policję w Zabrzu. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań i poszukiwań dwóch sprawców tego zdarzenia. Z opublikowanych nie tak dawno informacji wynika, że funkcjonariuszom udało się skutecznie odnaleźć i schwytać jednego z mężczyzn. To 27 letni mężczyzna, który w momencie kradzieży alkoholu ze sklepu znajdował się akurat na zwolnieniu warunkowym. To oznacza, że teraz schwytanemu mężczyźnie za popełnione czyny grozi kara więzienia nawet do 10 lat.