Przy ulicy Żeromskiego powstaje nowy budynek wielorodzinny

Dość sprawnie przebiega realizacja inwestycji budowlanej, w ramach której powstaje nowy budynek wielorodzinny znajdujący się przy ulicy Żeromskiego 45 w Zabrzu. Inwestycja ta jest realizowana przez Zarząd Mieszkaniowych Budynków – Towarzystwo Społecznego Budownictwa w Zabrzu. Obecnie zrealizowano kolejny etap budowy tego obiektu.

Nowy budynek wielorodzinny w Zabrzu

Przypomnijmy, że powstający przy ulicy Żeromskiego 45 budynek wielorodzinny to obiekt składający się z pięciu kondygnacji mieszkalnych. Ponadto posiada on także podziemny poziom, gdzie użytkownicy budynku będą mieli do dyspozycji parkingi, a także gospodarcze pomieszczenia.

Inwestycja pochłonie środki finansowe w wysokości ponad 12 milionów złotych. Środki pochodzą z różnych stron. Mowa tutaj m.in. o własnych środkach spółki, środkach przyszłych najemców, środki od miasta, a także grant pochodzący od Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wydarzenie związane z zakończeniem kolejnego etapu budowy obiektu wielorodzinnego

Jak już wiemy, ostatnio zakończono kolejny etap budowy tego obiektu. W związku z tym zorganizowano specjalne wydarzenie, na którym pojawili się ważne osobistości. Mowa tutaj m.in. o prezydent miasta Zabrze, a więc Małgorzata Mańka-Szulik, radny Rady Miasta Zabrze Damian Trześniewski, prezes Izby Ogólnopolskiej TBS Wiesław Źrebiec, prezes ZBM-TBS Renata Lemańska, a także prezes Budimexu Marek Basta, jak i lokatorzy, którzy będą mieszkań w budynku przy ulicy Żeromskiego 45 w Zabrzu. Warto dodać, że budynek będzie składał się z aż 35 mieszkań, które będą posiadać powierzchnię od 42 m2 do 85 m2 plus dodatkowe pomieszczenia gospodarcze. Dodatkowo przypomnijmy, że inwestycja oprócz budowy samego obiektu budowlanego, zakłada także stworzenie nowej infrastruktury technicznej, drogowej, jak i stworzenie parkingowych miejsc, a także podziemnych garaży, z których będzie można korzystać osobiście lub też będzie można je wynająć.

Dodaj komentarz