Niedługo nastąpi otwarcie nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt

Bezdomne zwierzęta będą miały kolejne miejsce, w którym będą mogły się schronić, wrócić do zdrowia i znaleźć nową rodzinę. Niebawem otwarte zostanie schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Bytomskiej w Zabrzu.

Otwarcie nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt

Na ten moment schronisko dla bezdomnych zwierząt jest już w pełni ukończone. Jednak nie jest jeszcze w pełni wyposażone. Pracownicy obecnie zwożą i montują niezbędne wyposażenie, które będzie potrzebne do prowadzenia schroniska.

Nowoczesne schronisko dla zwierząt bezdomnych składa się z pięciu obiektów. Na terenie schroniska znajdują się 44 podwójne boksy dla psów. Cały teren składa się nie tylko z obiektów, ale również z wielu drzew i krzewów, które zostały nasadzone. Nie brakuje również nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, jak np. kolektory słoneczne, które wspomagają ciepłą wodą użytkową.

Warto dodać, że umowa na budowę nowoczesnego schroniska dla zwierząt bezdomnych została już podpisana w zabrzańskim ratuszu pod koniec lutego w 2021 roku. Niebawem obiekt zostanie oficjalnie otwarty i będzie służył zwierzakom.