Zabrze: Nietrzeźwy kierowca poszukiwany listem gończym znaleziony!

Kilka dni wstecz, policjanci z zabrzańskiej grupy „SPEED” dokonali zatrzymania samochodu marki Ford na ulicy Witosa w Zabrzu. Ta rutynowa kontrola drogowa nabrała jednak szybko dramatycznego zwrotu. Podczas kontroli okazało się, że 45-letni prowadzący pojazd jest pod wpływem alkoholu, mając w organizmie ponad dwa promile. Ale to nie wszystko, co ujawniła kontrola.

Mężczyzna okazał się być mieszkańcem Piekar Śląskich, poszukiwanym przez prokuraturę. Dodatkowo, jakby tego było mało, ignorując postanowienia sądu, mężczyzna złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W najbliższym czasie ten nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem, odpowiadając za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Zgodnie z prawem za te przestępstwa może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym konkretnym przypadku, refleks i czujność zabrzańskich stróżów prawa były nieocenione. Wystarczyła tylko krótka chwila, aby dostrzegli na drodze kierowcę w stanie nietrzeźwości i neutralizowali potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.