Górnik Zabrze wzmocniony o nowego piłkarza – Adriana Kapralika

Górnik Zabrze, klub grający w PKO Ekstraklasie, dokonał istotnej zmiany w swoim składzie, zyskując utalentowanego zawodnika – Adriana Kapralika. Jest to skrzydłowy, który będzie reprezentował barwy Górnika przez cały nadchodzący sezon. Jak zdradził dyrektor sportowy klubu, proces negocjacji z Kapralikiem trwał dość długo.

Transfer Adriana Kapralika jest jednym z kluczowych ruchów Górnika Zabrze w trakcie letniego okienka transferowego. Kapralik, urodzony w 2002 roku, to zawodnik preferujący grę na prawym skrzydle. W poprzednim sezonie, reprezentując Żilinę, zdobył dwanaście bramek i siedmiokrotnie asystował przy strzelanych golach. Co więcej, Kapralik ma już na swoim koncie debiut w seniorskiej reprezentacji Słowacji.

Adrian Kapralik dołączył do Górnika Zabrze na zasadach wypożyczenia na pełen sezon 2023/24. Jak przekonuje klub na swojej stronie internetowej, młody piłkarz ma wszystkie predyspozycje do rozwoju pod skrzydłami tak doświadczonego mentora jak Lukas Podolski.

– Adrian był naszym celem od dłuższego czasu i jestem szczęśliwy, że nasze negocjacje dobiegły końca – mówi dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Łukasz Milik. – Wiemy, że Kapralik był na celowniku innych klubów, także tych z silniejszych lig. Jednak decyzja właściciela Żiliny i samego zawodnika była niezmienna. Odwiedziłem Słowację kilkakrotnie, aby obserwować grę Adriana i jestem pewien, że jego talent pomoże nam zbudować silną ofensywę – dodaje Milik.

Dodaj komentarz