Druga edycja Jesiennego Biegu Leśnego nadchodzi

23. dnia września, Kąpielisko Leśne położone na ulicy Srebrnej 10, stanie się areną dla drugiej edycji Jesiennego Biegu Leśnego. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu jest organizatorem tego wydarzenia, które skierowane jest nie tylko do zapalonych biegaczy, ale również miłośników marszów Nordic Walking. Biegi zostaną przeprowadzone na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km, natomiast marsz Nordic Walking odbędzie się na dystansie 5 km.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do udziału w imprezie drogą internetową aż do 15 września, jednak liczba miejsc jest ograniczona – przyjmuje się zgłoszenia maksymalnie od 250 chętnych. Organizatorzy ustalili także limit uczestników marszu Nordic Walking, który wynosi 50 zawodników.

Do udziału w II Jesiennym Biegu Leśnym uprawnione są osoby, które do dnia wydarzenia ukończą 18 lat. Uczestnictwo możliwe jest także dla osób w wieku powyżej 14 lat pod warunkiem posiadania zgody od przynajmniej jednego rodzica.

Harmonogram biegu prezentuje się następująco:
– godzina 10:30 rozpoczyna działalność biuro biegu, gdzie odbywać się będzie wydawanie pakietów startowych oraz otwiera swoje drzwi depozyt,
– o godzinie 12:45 planowana jest wspólna rozgrzewka,
– start biegu zaplanowany jest na godzinę 13:00,
– start marszu Nordic Walking nastąpi pięć minut później, o godzinie 13:05,
– około godziny 15:15 przewidziana jest ceremonia dekoracji zwycięzców i zamknięcie depozytu.

Każdy uczestnik, który zakończy bieg lub marsz Nordic Walking w założonym limicie czasu, otrzyma na mecie medal pamiątkowy.