Przyszłość Anthony’ego van den Hurka nieznana po opuszczeniu Górnika Zabrze i Çaykur Rizespor

W poprzednim sezonie, piłkarz Anthony van den Hurk miał okazję reprezentować barwy Górnika Zabrze, jednak jego obecność w klubie nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Obecnie, 30-letni Holender jest na etapie poszukiwania nowego zespołu do gry, po tym jak stracił miejsce w swoim ostatnim klubie, Çaykur Rizespor.

Górnik Zabrze skorzystał z możliwości wypożyczenia Anthony’ego van den Hurka na czas rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Oczekiwano, że ten zawodnik, pochodzący z Holandii, pomoże rozwiązać problemy ofensywne innych drużyn. Niestety rzeczywistość była inna – piłkarz nie zdołał zrobić wielkiego wrażenia na Ekstraklasie. W konsekwencji, zarząd klubu nie podjął decyzji o przejęciu go na stałe od tureckiego Çaykur Rizespor.

Po powrocie do Turcji i do Çaykur Rizespor, van den Hurk również nie otrzymał szansy pokazania się na boisku. Mimo braku oficjalnej informacji, tureckie media donoszą, że zawodnik nie jest już częścią tej drużyny – jego nazwisko nie występuje bowiem na oficjalnej liście zawodników prezentowanej przez stronę ekstraklasy tureckiej.

Kariera zawodnicza van den Hurka obejmuje gry dla takich klubów jak FC Den Bosch – gdzie zdobywał pierwsze futbolowe doświadczenia, PSV Eindhoven, FC Eindhoven, De Graafschap, MVV Maastricht czy Helsingborgs IF. Dla Górnika Zabrze rozegrał natomiast sześć spotkań i strzelił jednego gola. Teraz przed nim otwierają się możliwości znalezienia nowego zespołu.