Zakończenie modernizacji szlaków tramwajowych w Zabrzu

Trzy segmenty torowisk w trzech różnych dzielnicach Zabrza zostaną ponownie wprowadzone do ruchu tramwajowego po długim okresie remontu, przynosząc wielką ulgę dla pasażerów. Wszystko to możliwe będzie od 18.09.2023 r., kiedy to wszystkie trasy tramwajowe w tym mieście stają się z powrotem dostępne. Czas przestoju wynikał z działalności modernizacyjnej Tramwajów Śląskich, która realizowała trzy projekty unijne jednocześnie na terenie Zabrza.

Prace modernizacyjne były prowadzone w trzech lokalizacjach: Mikulczyce, Zaborze – od granicy z Rudą Śląską aż do browaru oraz w centrum miasta wzdłuż ulicy Wolności, od ulicy Miarki do posesji numer 203 przy ulicy Wolności. Koordynowane prace na wszystkich trzech placach budowy sprawiły, że wszędzie inwestycje zbliżają się ku końcowi. Istotnym momentem było przeprowadzenie pierwszych próbnych jazd tramwajami na tych odcinkach w środę 13 września, zanim ruch tramwajowy zostanie wznowiony planowo 18 września.

Termin zakończenia inwestycji w Zaborzu jest planowany na 20.10.br. Przez ostatni miesiąc remontu wykonywane będą prace wykończeniowe i porządkowe przy czynnym już ruchu tramwajowym. W tym okresie generalny wykonawca jest zobowiązany zgłosić inwestycję do odbioru końcowego.