Konsekwencje łamania przepisów drogowych: 19-latek z Zabrza ukarany za nadmierną prędkość

Policja w Zabrzu nałożyła surową karę na młodego kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Nastolatek, jadący samochodem marki BMW, stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i musiał zapłacić wysoki mandat za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze.

Na ulicy Charlesa de Gaulla doszło do zatrzymania 19-latka przez funkcjonariuszy miejscowej drogówki. Młody kierowca, jadąc ze zdecydowanie za dużą prędkością, postanowił wyprzedzić inny pojazd tuż przy przejściu dla pieszych. Policjanci stwierdzili, że na liczniku młodzieńca widniało 102 km/h, co było znacząco powyżej obowiązującego na tym odcinku ograniczenia do 50 km/h. Tym samym, przekroczył on dopuszczalną prędkość o aż 52 km/h.

W konsekwencji swojego lekkomyślnego postępowania, młody mężczyzna został pozbawiony prawa jazdy na kwartał oraz obciążony grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych. Policjanci z Zabrza, widząc tak poważne naruszenie przepisów ruchu drogowego, apelują do wszystkich kierowców o odpowiedzialną jazdę oraz przestrzeganie obowiązujących na drogach ograniczeń prędkości.

Dodaj komentarz