Nowy owczarek belgijski dołącza do zabrzańskiej Policji

Policja Miejska w Zabrzu powitała niedawno nowego członka swojego zespołu. Jest nim Largo, siedmioletni owczarek belgijski. Osobą odpowiedzialną za Largo jest aspirant Szymon Ferens, który dba o jego szkolenie i dobre samopoczucie.

Pracujący na rzecz policji pies musi wykazywać się niezwykłą odpornością na stres oraz bezwzględną posłuszeństwem wobec swojego opiekuna. To właśnie te cechy są szczegółowo sprawdzane podczas kontrolnych ćwiczeń. Jest to konieczne, gdyż pies w służbie policyjnej musi być zdolny do pokonywania różnego rodzaju przeszkód, a także kontynuowania pościgu, nawet pomimo niekorzystnych warunków – takie informacje udzielono nam w siedzibie Komendy Miejskiej Policji.

Largo zastąpił innego owczarka belgijskiego o imieniu Wiki, który w wrześniu 2023 roku został przeniesiony na emeryturę. Wiki, począwszy od swojej młodości, służyła nie tylko lokalnej jednostce w Zabrzu, ale również pełniła służbę na terenie całego śląskiego garnizonu. Zabrzańscy mieszkańcy mieli wielokrotnie okazję spotkać Wiki podczas różnych imprez, podczas których, razem ze swoim przewodnikiem z policji, pokazywała swoje niezwykłe umiejętności.