Jubileuszowe obchody w Zabrzu: Skarbnikowe Gody i 101 urodziny miasta

W sobotę, ostatniego dnia września, ulice Zabrza ożywiły się kolorem i muzyką – to znamienne sygnały, że nadeszła pora na obchody Skarbnikowych Godów oraz obchodzenie 101 rocznicy istnienia miasta! Planowane atrakcje potrwają do późnych godzin wieczornych w parku miejskim, gdzie przygotowano dla mieszkańców piknik rodzinny, koncerty muzyczne oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Skarbnikowe Gody to wydarzenie o wieloletniej tradycji, cyklicznie organizowane z okazji święta miasta. W tym roku oficjalnym otwarciem imprezy była barwna parada uliczna. Tak jak to ma miejsce co roku, przygotowano liczne konkursy z nagrodami, a jednym z nich jest konkurs na najbardziej kreatywne przebranie. Tym razem uczestnicy będą kreować swoje kostiumy w myśl hasła „Magiczny ogród”, co sugeruje skupienie na naturze, ekologii, magicznych miejscach i pięknie roślin. Na końcu to widzowie będą mieli okazję ocenić oryginalność i pomysłowość każdego uczestnika.

Park miejski położony przy ulicy Dubiela, w sobotę 30 września, został przekształcony w teren pikniku rodzinnego. Rozpoczęcie festynu nastąpiło o godzinie 11.30 i potrwa do późna wieczorem. W harmonogramie imprezy znalazły się tradycyjne atrakcje piknikowe, koncerty, zabawy, warsztaty dla rodzin oraz stanowiska edukacyjne. Po raz kolejny podczas tego wydarzenia odbył się również Festiwal Kolorów.

Szczególną uwagę dorosłych powinien przyciągnąć program rozrywkowy, bogaty w występy muzyczne znanych artystów. Na scenie pojawią się Maja Cembrzyńska (o godz. 17:00), Jacek Stachurski (o godz. 18:30) oraz Margaret (o godz. 20:00).

Dodaj komentarz