Porzucony areszt śledczy w Zabrzu: miejsce pełne tajemnic i historii

Trzy lata temu, dokładnie w 2018 roku, podjęto decyzję o zamknięciu Aresztu Śledczego znajdującego się przy ulicy Sądowej w Zabrzu. Od tamtej pory, ten monumentalny budynek pozostawał nietknięty przez czas. Po opuszczeniu go przez strażników i więźniów, wygląda jakby opustoszał dosłownie z dnia na dzień. Na ścianach widać jeszcze rysunki dawnych mieszkańców, a na drzwiach zachowały się tabliczki z nazwiskami takimi jak „Dowódca zmiany magister Jarosław Pietrzak”.

Budynek ten nie jest jednak zapomniany. Przyciąga filmowców, którzy chętnie wykorzystują jego niezmieniony przez lata wygląd do swoich produkcji. W murach tego aresztu powstały sceny do wielu znanych produkcji filmowych i serialowych. Między innymi kręcono tu zdjęcia do „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Rojst” oraz „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”.

Sąd Rejonowy w Zabrzu umożliwia odwiedzanie tego historycznego miejsca. Najbliższa okazja do zobaczenia go od środka nadarzy się 13 października, w godzinach od 10:00 do 11:30. Jeżeli chcesz zarezerwować miejsce na tę wyjątkową wycieczkę, wystarczy wysłać e-mail z danymi osobowymi oraz wybranym terminem.

Dodaj komentarz