Zderzenie motocykla z dzikiem na drodze DK88 w Zabrzu

Prowincja Zabrzańska była świadkiem niecodziennego incydentu na drodze krajowej DK88. Młody mężczyzna, mający za sterami skuter, podczas manewru wyprzedzania innej maszyny, niespodziewanie zderzył się z dzikiem, który przecinał jezdnię. W wyniku tej kolizji, 26-letni operator skutera odniósł wiele obrażeń.

Incydent miał miejsce we wtorek 3 października, koło godziny 19.00 w mieście Zabrze. Młody mężczyzna kierował swoim skuterem na odcinku DK88 prowadzącym do Bytomia. Niestety, podczas próby wyprzedzania innego pojazdu, doszło do zderzenia ze zwierzakiem przechodzącym przez drogę.

W konsekwencji tego niefortunnego zdarzenia, młodzieniec odniósł poważne kontuzje, w tym urazy twarzoczaszki i klatki piersiowej, a także liczne otarcia skóry.

Droga Krajowa nr 88 przebiegająca przez Zabrze jest jednym z miejsc, gdzie podróżujący mogą napotkać dzikie zwierzęta przemieszczające się między terenami zielonymi. Oznakowanie drogowe w tym miejscu, zawierające informacje „Uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h, ma na celu ostrzec kierowców o potencjalnym niebezpieczeństwie. Mimo to jednak, nawet przy zachowaniu najwyższej ostrożności, czasem nie jest możliwe uniknięcie konfrontacji z zwierzętami leśnymi – ostrzegają funkcjonariusze.

Jednak to nie jest jedyna sytuacja z udziałem dzikich zwierząt w tym miejscu ostatnio. W poprzedni poniedziałek, 2 października, sarna niespodziewanie wyskoczyła przed samochód marki Suzuki. Zwierzę zmusiło 66-letniego kierowcę do gwałtownego hamowania. Niestety, 20-letnia kobieta jadąca za nim samochodem Renault nie utrzymała bezpiecznej odległości i uderzyła w tył Suzuki. W wyniku tego incydentu, 58-letnia pasażerka Suzuki ma dwa złamane żebra.

Dodaj komentarz