27. edycja konkursu "Zielone Zabrze": Ogrodnicy i działkowcy uhonorowani za piękne ogrody

W dniu wczorajszym, 5 października, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w ramach 27. edycji konkursu „Zielone Zabrze”. Konkurs ten jest zorganizowany specjalnie dla ogrodników-amatorów oraz działkowców, którzy wkładają wiele pracy w estetykę swoich ogrodów. Oficjalne wręczenie odznaczeń miało miejsce w restauracji „Pod Kasztanami” znajdującej się na terenie Zabrza.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze, skierowała do uczestników konkursu słowa gratulacji. Wskazała na to, jak każdego roku ich ogrody rozkwitają w pełni piękna, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego oraz wpływając na estetykę miasta. Prezydent podkreśliła również społeczną rolę podejmowanych przez nich działań, dziękując za zaangażowanie w tak ważne przedsięwzięcie ekologiczne i kulturalne.

Łącznie wyróżniono 31 uczestników, którzy brali udział w konkursie w różnych kategoriach. Te obejmowały: „najpiękniejszy balkon”, „najpiękniejszy ogród przydomowy”, „najpiękniejszy zieleniec na osiedlu mieszkaniowym”, „najpiękniejszy zieleniec przed zakładem pracy” i „najpiękniejszy ogród działkowy”. Nagrody zostały więc przyznane nie tylko osobom indywidualnym, ale również reprezentantom różnych instytucji i miejsc pracy.

Konkurs jest organizowany przez Urząd Miejski w Zabrzu, który już teraz zaprasza do udziału w kolejnej, przyszłorocznej edycji tego wydarzenia.

Dodaj komentarz