Tragiczne wydarzenie na granicy między Zabrzem a Rudą Śląską

Zamieszanie i szok w wyniku makabrycznej tragedii, do której doszło na terenie dzielnicy Zaborze, na pograniczu dwóch miast – Zabrza i Rudy Śląskiej. Incydent miał miejsce podczas prac remontowych prowadzonych w okolicy torowiska tramwajowego. Jeden z pracowników pracujących na miejscu stracił życie, podczas gdy drugi został poważnie ranny i obecnie przebywa w szpitalu. Cała linia tramwajowa jest zablokowana, co wiąże się z utrudnieniami dla podróżujących. Na miejscu zdarzenia trwają obecnie czynności przy udziale prokuratora.

Nasz informator donosił nam o zastraszających szczegółach tego tragicznego incydentu, który miał miejsce na granicy Zabrza i Rudy Śląskiej. Pracownicy firmy zajmującej się wymianą kanalizacji blisko torowiska tramwajowego, przy użyciu koparki wydobyli rurę o długości niemal 300 metrów. Rura ta została następnie zamocowana do koparko-ładowarki. Przyjeżdżający tramwaj uderzył w łyżkę koparki, co spowodowało, że rura odłączyła się i przygniotła obydwu pracujących mężczyzn – podał asp. szt. Arkadiusz Ciozak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły wezwane służby ratunkowe. Pomimo wszelkich starań i podjętych prób reanimacji, jeden z mężczyzn zmarł na miejscu. Miał 51 lat. Drugi mężczyzna został przewieziony do szpitala w Rudzie Śląskiej, gdzie lekarze walczą o jego życie.

Obecnie linia tramwajowa jest nieczynna i tak pozostanie przez pewien czas – dodał asp. szt. Arkadiusz Ciozak. Trwają postępowania na miejscu tragedii, z udziałem prokuratora i policji.