Debiut "Parku Miliona Świateł" w Zabrzu: Magiczna Podróż do Krainy Alicji

Zabrze stało się miejscem magicznego przeobrażenia, kiedy Kąpielisko Leśne raz jeszcze przybrało postać parku świateł. Tym razem jednak, zaskoczyło ono zwiedzających zupełnie nowymi instalacjami. Wystawa interaktywnych iluminacji pod tytułem „Alicja – Park Miliona Świateł” ma na celu przyciągnąć do miasta tłumy gości pragnących zobaczyć te niezwykłe dzieła sztuki świetlnej.

Projekt oświetlenia Kąpieliska jest już wprowadzany w życie w Zabrzu po raz trzeci, lecz to właśnie tegoroczny sezon przyniesie największe zaskoczenie. Od października można podziwiać w mieście tematyczną instalację świetlną inspirowaną powieścią Lewisa Carrolla – „Alicją w Krainie Czarów”. Park Miliona Świateł na terenie Kąpieliska Leśnego oferuje unikalny spektakl iluminacyjny, zaprojektowany z myślą o rodzinach z dziećmi i seniorach spędzających czas ze swoimi wnukami. Przygotowano także cały szereg niespodzianek dla par.

Goście mogą podziwiać 16 stref scenograficznych, na które składa się ponad 200 indywidualnych iluminacji. Cała ekspozycja jest oświetlona przez ponad milion kolorowych, energooszczędnych diod LED. Do atrakcji należy labirynt o powierzchni ponad 500 m2, w którym można znaleźć dodatkowe rzeźby świetlne.

W tym sezonie wprowadzono nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy postanowili rezygnować z datowanych biletów, umożliwiając ich używanie każdego dnia podczas trwania wystawy. To rozwiązanie pozwoli gościom uniknąć problemów związanych z niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy niespodziewanym zachorowaniem dzieci.

Iluminacje są dostępne do zwiedzania od wtorku do niedzieli (od 20 października) oraz w poniedziałek 25 grudnia i 1 stycznia.