Opóźnienia w budowie nowoczesnego centrum przysiadkowego na ul. Goethego w Zabrzu

Zlokalizowane w sercu miasta, przy ulicy Goethego, centrum przesiadkowe w Zabrzu jest w trakcie intensywnej budowy. Zgodnie z planem, kompleks będzie składał się z czterech kondygnacji, które będą miały różnorodne funkcje. Parter ma służyć jako perony dla komunikacji publicznej, podczas gdy drugi i trzeci poziom zostaną przeznaczone na parking. Na dachu powstaje ogród, który ma stanowić kreatywne miejsce do oczekiwania na transport dla podróżnych. W ramach tego ambitnego projektu uwzględniono także elementy takie jak parking typu Park&Ride oraz poczekalnia. Całość obiektu osiągnie imponującą powierzchnię około 10,4 tys. m2.

Start budowy centrum przesiadkowego miał miejsce w lutym 2022 roku. Pierwszymi działaniami była izolacja terenu poprzedniego „Belki”, rozbieranie starych wiata przystankowych i rozpoczęcie prac nad konstrukcją nowego, nowoczesnego budynku. Mieszkańcy Zabrza z nieukrywanym zaciekawieniem śledzą postęp prac i z niecierpliwością oczekują na ich zakończenie. Pierwotnie przekazywano informacje, że prace budowlane dobiegną końca w październiku bieżącego roku.

Jednakże, jak donosi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, termin zakończenia budowy centrum przesiadkowego został przesunięty. Zgodnie z jej słowami, nowe centrum będzie dostępne dla mieszkańców i podróżnych dopiero w 2024 roku.

Dodaj komentarz