Jesienne barwy w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Jesień z całą swoją paletą kolorów na stałe wpisała się już w krajobraz naszych parków, ogrodów i lasów. Ta pora roku w pełni ujawnia swoje piękno w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu, gdzie przemierzając jego alejki, możemy cieszyć się niesamowitym spektaklem barw. Ogólnodostępny ogród zaprasza odwiedzających między godziną 10:00 a 18:00.

Jeśli chodzi o różnorodność zgromadzonych tu przez wiele lat roślin, ogród botaniczny w Zabrzu ma niepodważalne miejsce w rankingu najbogatszych tego typu miejsc na Górnym Śląsku. Charakteryzuje go wyjątkowy profil ekologiczny, zdrowotny i naukowy. Domem dla około 5000 okazów drzew i krzewów (około 200 taksonów) jest właśnie ten ogród. Możemy tu także znaleźć imponującą kolekcję roślin pochodzących praktycznie z każdej strefy klimatycznej na świecie.

Ogród podzielony jest na część botaniczną, która nawiązuje do francuskich ogrodów, oraz na część parkową. W tej drugiej znajduje się plac zabaw, tereny gospodarcze i szklarnie. Warto wspomnieć, że w 2004 roku na terenie ogrodu powstało Rosarium. Zostało ono obsadzone 2500 różami w 64 różnych odmianach.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Miejskiego Ogrodu Botanicznego, który w tej chwili roku ujawnia całe swoje bogactwo kolorów charakterystycznych dla polskiej złotej jesieni.