Groźne zdarzenie drogowe na DK88 w Zabrzu – pięć osób zostało rannych

Równo o godzinie 20:10 dnia 8 listopada doszło do poważnego incydentu drogowego na trasie DK88, lokalizowanej w mieście Zabrze. W miejscu zderzenia, na wysokości ulicy Mikulczyckiej, czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu zdarzenia działały służby ratownicze, w tym policja, straż pożarna i ekipy medyczne.

Zgodnie z informacjami podanymi przez młodszego aspiranta Sebastiana Bijoka, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, to kierująca renault clio, 31-latka, była sprawcą zdarzenia. Kobieta niespodziewanie zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do kolizji z nadjeżdżającym citroenem. Za kierownicą citroena znajdował się 46-letni mężczyzna. Łącznie, pięć osób doznało obrażeń w wyniku tego wypadku. Zarówno kierujący renault jak i citroenem byli trzeźwi.

W sumie, w obu pojazdach podróżowało pięć osób, w tym jedno dziecko w wieku 13 lat. Wszystkie ofiary zdarzenia, mimo poważnych obrażeń, były przytomne podczas transportu do szpitala. Z czterech osób, które musiały być wydobyte z wraków aut, dwie były tak zakleszczone, że konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu do ich uwolnienia. Piąta osoba była w stanie samodzielnie opuścić uszkodzony pojazd.

Początkowo na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak ostatecznie jego obecność nie była wymagana i został odwołany. Ze względu na prowadzone działania służb ratowniczych, droga była całkowicie zablokowana we wszystkich kierunkach aż do godziny 23:22.

Dodatkowym zaskoczeniem dla służb było odkrycie, że jeden z pasażerów clio był poszukiwany przez policję i miał do odbycia karę pozbawienia wolności.