36-letnia mieszkańca Zabrza oskarżona o brutalny atak na sąsiada i kradzież z użyciem przemocy

Policja z Zabrza poinformowała o zatrzymaniu 36-letniej kobiety, która jest podejrzana o dokonanie ataku nożem na swojego sąsiada. Oskarżenia przeciwko kobiecie obejmują spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne oraz przestępstwo rozboju, które miało miejsce w połowie października. Kobieta będzie musiała spędzić nadchodzące trzy miesiące za kratkami, co zostało zapewnione decyzją sądu.

Brutalny atak miały miejsce 3 listopada w jednym z mieszkań na ulicy Goethego w Zabrzu. Jak informują śledczy, kobietę skłonił do agresji sąsiedzki konflikt z 47-letnim mężczyzną. Używając noża, kobieta zadała mężczyźnie rany na głowie i zagroziła mu odebraniem życia. Po przybyciu policji i zebraniu dowodów, kobieta została postawiona w stan oskarżenia o spowodowanie obrażeń ciała i gróźb karalnych.

Dodatkowo, w wyniku śledztwa ustalono, że ta sama kobieta jest odpowiedzialna za rozbój, który w dniu 12 października tego roku miał miejsce na ulicy Pułaskiego. Wówczas, wspólnie z innym napastnikiem przyciągnęła tam swojego 40-letniego znajomego i za pomocą przemocy odebrali mu telefon. W przeszłości, kobieta była już wcześniej notowana za popełnianie przestępstw majątkowych. Obecne oskarżenia mogą przynieść jej karę do 15 lat pozbawienia wolności.