Dzień pełen uroczystości w Zabrzańskiej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 41

W dniu dzisiejszym, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41, mieszcząca się w Zabrzu, zamieniła swoje korytarze w świętujące przestrzenie. Wydarzenia miały podwójny charakter: szkoła obchodziła jubileusz 40-lecia istnienia oraz otrzymała nowe imię, które jest hołdem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Było to również doskonałe miejsce na zsumowanie dotychczasowej pracy i sukcesów, na które szkoła może być dumna.

Uczniowie szkoły przygotowali atrakcyjne przedstawienie artystyczne dla publiczności zgromadzonej na uroczystości. Wśród gości obecnych na wydarzeniu znaleźli się przedstawiciele lokalnego samorządu, w tym Katarzyna Dzióba – zastępca prezydenta miasta i Łucja Chrzęstek-Bar – przewodnicząca Rady Miasta Zabrze. Nie zabrakło również Jurka Owsiaka, prezesa zarządu Fundacji WOŚP.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 ma zaszczyt być pierwszą w Polsce placówką, której patronem jest WOŚP. Taki wybór nie był przypadkowy, jako że szkoła ta od wielu lat angażuje się w działalność Orkiestry. Ten fakt jest dowodem uznania dla aktywności zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy wspierają WOŚP. Wyraża to także integrację społeczności szkolnej oraz rozwija poczucie empatii i świadomości, że każda osoba ma możliwość pomagania innym.

Podczas ceremonii Jolanta Mazur, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41, podkreśliła euforię związana z kolejnymi jubileuszami, które będą obchodzone ramię w ramię z nowym patronem. Wyraziła również wdzięczność dla twórców i założycieli WOŚP za trzydzieści jeden lat pełnego zaangażowania na rzecz osób potrzebujących i chorych oraz za zgodę na nadanie szkole jego imienia.

Warto dodać, że Fundacja WOŚP zobowiązała się do wsparcia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu. Fundacja planuje zakupić sprzęt rehabilitacyjny o wartości ponad 206 tys. zł., który będzie służył uczniom.

Jurek Owsiak wyraził swoje uznanie dla zabrzańskich sztabów WOŚP za ich coroczne zaangażowanie. Przypomniał również o 245 urządzeniach, które Fundacja do tej pory przekazała Szpitalowi Miejskiemu w Zabrzu i Śląskiemu Centrum Chorób Serca.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu prowadzi edukację dla dzieci z różnymi formami niepełnosprawności intelektualnej. Szkoła prowadzi również oddziały przedszkolne oraz programy wspomagające rozwój dzieci z trudnościami. Ponadto, placówka pełni rolę koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczą w ramach rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem” na terenie powiatu zabrzańskiego.