Młody kierowca ignoruje ograniczenia prędkości, tracąc prawo jazdy na 3 miesiące po przekroczeniu dozwolonej prędkości o 70 km/h

19-letni mężczyzna zignorował zasady bezpiecznej jazdy, przekraczając maksymalną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h. Za swoje działanie otrzymał mandat, a także został pozbawiony prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Policja Zabrza ponownie szczególnie podkreśla konieczność odpowiedzialnej jazdy i dostosowania prędkości do panujących warunków drogowych i obowiązujących limitów.

W Zabrzu, w okolicy ulicy Goduli, patrol drogówki zatrzymał do kontroli 19-letniego kierowcę Volkswagenem, który jechał z nadmierną prędkością. W miejscu, gdzie dozwolona jest prędkość do 50 km/h, jego licznik pokazywał 120 km/h – to oznaczało przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 70 km/h! W wyniku tak rażącego naruszenia przepisów mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo, na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Policjanci zwracają się do publiczności z przypomnieniem o potencjalnie katastrofalnych skutkach nieodpowiedzialnej jazdy, w tym przekraczania dozwolonej prędkości. Apelują o rozwagę, ostrożność i użycie wyobraźni na drodze, aby zapobiec tragediom.

Dodaj komentarz