19-letni kierowca z Zabrza stracił prawo jazdy za rażącą prędkość

W Zabrzu doszło do incydentu drogowego, który powinien posłużyć jako ostrzeżenie dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Młody 19-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy zabrzańskiej drogówki, gdy podróżował zdecydowanie za szybko swoim samochodem marki Volkswagen. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek na ulicy Goduli.

Chłopak zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, osiągając na liczniku aż 120 km/h – to aż o 70 km/h więcej niż maksymalna dopuszczalna prędkość. Skutki tak nieodpowiedzialnej jazdy okazały się poważne. Policjanci bez wahania odebrali mu prawo jazdy. Na wpis do akt sprawy wpłynęło od razu trzynaście punktów karnych.

Oprócz tego, chłopak musiał zapłacić wysoki mandat. Co więcej, utracił prawo jazdy na trzy miesiące. Konsekwencje takiego zachowania są poważne i służą jako przestroga dla innych kierowców.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę. Przypomina, że takie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, jak rażąca prędkość, mogą prowadzić do wyników tragicznych, w tym do wypadków drogowych.

Dodaj komentarz