Po brutalnym pobiciu i kradzieży samochodu, ukraińscy obywatele zostają objęci dozorem policyjnym

W wyniku agresywnego incydentu, jaki miał miejsce w Zabrzu, dwaj mężczyźni pochodzący z Ukrainy – 18 i 42 lata – zostali zatrzymani przez miejscowych detektywów. Konflikt z ich znajomym, który zakończył się brutalnym pobicie i kradzieżą jego pojazdu, doprowadził do rozpoczęcia postępowania karnego. W międzyczasie, śledczy nałożyli na podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do ofiary.

Osoby odpowiedzialne za ten czyn muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Jeżeli zostaną uznani za winnych, mogą spędzić w więzieniu nawet do 15 lat. Tragiczny incydent miał miejsce na ulicy Franciszkańskiej w poniedziałkowy wieczór około godziny 22.00. Ofiarą padł 34-letni mężczyzna, który według sprawców wysunął nieodpowiednie propozycje wobec ich partnerek.

Po tym jak pokrzywdzony został brutalnie pobity, sprawcy zmusili go do przekazania im kluczyków do jego Kia. Po kradzieży samochodu, mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Jednak szybka reakcja zabrzańskiej komendy policji doprowadziła do zatrzymania sprawców i umieszczenia ich w areszcie.

Zabrzańscy śledczy odzyskali skradziony pojazd, który sprawcy porzucili. W trakcie trwania postępowania, na podejrzanych nałożono dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego jako środki zapobiegawcze.