Próba kradzieży na świąteczne zakupy: 22-letnia kobieta chciała wynieść towary za tysiąc złotych

Zdarzenie, które wpisuje się w trudny okres przedświąteczny, miało miejsce w jednym ze sklepów mieszczących się przy ulicy 3 Maja 97. Pewna 22-letnia kobieta próbowała wykonać „zakupy” bez zamiaru zapłacenia za nie. Jej działania zostały jednak szybko dostrzeżone przez czujnego pracownika ochrony.

Po tym jak młoda kobieta napełniła swój wózek różnorodnymi towarami – od alkoholu, przez sprzęt AGD po inne produkty, usiłowała opuścić sklep korzystając z wejścia. W tym momencie interweniował pracownik ochrony, który zatrzymał 22-latkę i przekazał ją w ręce przybyłych na miejsce oficerów zabrzańskiej policji – relacjonuje młodszy aspirant Sebastian Bijok, z funkcji oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W toku prowadzonych śledztw wyszło na jaw, że podejrzana kobietka nie jest pierwszorazową sprawczynią kradzieży sklepowych. Znajduje się bowiem w policyjnych notatkach z powodu wcześniejszych przestępstw przeciwko mieniu. W tym konkretnym przypadku, wartość towarów, które próbowała wynieść bez zapłaty, przekraczała tysiąc złotych – dodaje rzecznik prasowy zabrzańskiej policji.

Problem kradzieży sklepowych jest dla zabrzańskiej jednostki policyjnej niezmiennie uciążliwy, choć nie zawsze dotyczy tak dużych kwot. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.