Podsumowanie interwencji policyjnych podczas Świąt Bożego Narodzenia w Zabrzu

Okres świąteczny to często czas wzmożonej aktywności służb porządkowych. Tak było również podczas ostatnich Świąt Bożego Narodzenia w Zabrzu, gdzie policja musiała interweniować aż niemal dwieście razy. Wśród zdarzeń dominowały przypadki związane z nadużywaniem alkoholu, co skutkowało transportem osób nietrzeźwych i agresywnych do miejscowej izby wytrzeźwień.

Niemałym problemem był również stan bezpieczeństwa na drogach miasta. W tym okresie doszło do 10 kolizji drogowych, z czego jedną spowodował kierowca pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali także inną osobę prowadzącą samochód w stanie nietrzeźwości. Takie zachowanie stanowiło istotne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Najwięcej pracy mieli funkcjonariusze zajmujący się prewencją, którzy w trzydniowy okres świąteczny – od niedzieli do wtorku – przeprowadzili blisko 200 interwencji. Aż 43 z nich dotyczyło zgłoszeń domowych, gdzie sytuacja wymknęła się spod kontroli z powodu nadmiernego spożycia alkoholu przez mieszkańców. W takiej sytuacji, najbardziej agresywni i nietrzeźwi awanturnicy byli przewożeni na izbę wytrzeźwień.