Alicja w Krainie Czarów ożywa w Parku Miliona Świateł w Zabrzu, ze zniżką na bilety w dni powszednie

Popularne Kąpielisko Leśne w Zabrzu ponownie przekształciło się w magiczny park świateł, tym razem zaskakując odwiedzających nowymi, inspirującymi instalacjami. To tutaj odbywa się zapierająca dech w piersiach, interaktywna iluminacja pod tytułem „Alicja – Park Miliona Świateł”, która przyciąga do miasta tysiące gości pragnących zanurzyć się w ten niezwykle kreatywny spektakl. Jeśli planujesz swoją wizytę od wtorku do czwartku i kupisz bilety online, możesz skorzystać z atrakcyjnej promocji, dzięki której za oszczędzisz 10 zł na każdym bilecie.

Projekt iluminacji Kąpieliska Leśnego funkcjonuje już trzeci rok, jednak organizatorzy nie przestają zaskakiwać nowymi pomysłami. Tego sezonu tematem przewodnim stała się postać Alicji znanej z powieści Lewisa Carrolla. Tematyczna instalacja świetlna zdumiewa gości intrygującym połączeniem muzyki i światła, przenosząc ich wprost do baśniowej Krainy Czarów. Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, z radością zaprasza zarówno mieszkańców miasta, jak i przyjezdnych do odwiedzenia Parku Miliona Świateł, gdzie mogą doświadczyć baśniowych przygód w towarzystwie Alicji.

Na terenie Kąpieliska Leśnego goście mogą podziwiać różnorodność iluminacji i pokazów świetlnych odpowiednio zaprojektowanych dla rodzin z dziećmi, a także seniorów z wnukami. Nie brakuje tu też atrakcji dla zakochanych, którzy mogą spędzić tu romantyczne chwile. W Parku Miliona Świateł znajduje się 16 różnorodnych stref scenograficznych z ponad 200 indywidualnymi instalacjami świetlnymi. To wszystko tworzy niesamowity spektakl oświetlany przez ponad milion diod LED. Jednym z ciekawych elementów jest labirynt o powierzchni ponad 500 m kwadratowych, w którym można podziwiać kolejne świetlne rzeźby.

W tym sezonie wprowadzono nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy zdecydowali się na rezygnację z biletów datowanych, co pozwala na ich wykorzystanie w dowolnym dniu trwania wystawy. Dzięki temu nawet nieprzewidziane okoliczności, takie jak nagłe zachorowanie, nie przeszkodzą w odwiedzeniu Parku. Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli, począwszy od 20 października, a także w wybrane poniedziałki – 25 grudnia i 1 stycznia.