41-letni poszukiwany mężczyzna z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany podczas kontroli drogowej

Podczas rutynowej kontroli drogowej, funkcjonariusze z zabrzańskiego oddziału drogówki zatrzymali do sprawdzenia mężczyznę kierującego pojazdem marki Mercedes. Ku ich zdziwieniu, 41-letni kierowca okazał się być poszukiwanym przez prawo, a dodatkowo na jego koncie znajdował się aktywny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Został on natychmiast aresztowany, a teraz czeka go potencjalnie kolejny wyrok pozbawienia wolności, który może wynieść nawet do 5 lat.

Sytuacja miała miejsce w piątkowy wieczór, dokładnie o godzinie 1.00 na ulicy Buchenwaldczyków, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli osobowy samochód Mercedes. Początkowe przypuszczenia sugerowały, że kierujący może nie posiadać odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu, ale wkrótce wyszło na jaw, że to jedynie wierzchołek góry lodowej. Gdy funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w bazie policyjnej, okazało się, że nie tylko ma on aktywny zakaz prowadzenia, ale jest również poszukiwań przez sąd w celu odbycia 6-miesięcznej kary pozbawienia wolności.

41-letni mieszkaniec Zabrza bez zbędnej zwłoki został przetransportowany do miejscowego aresztu. Teraz, za złamanie zakazu sądowego, może mu grozić dodatkowa kara pozbawienia wolności, która wynosić może nawet do 5 lat.