Kierująca pod wpływem alkoholu zatrzymana dzięki czujności świadka – kolejne sukcesy kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”

Policjanci z Zabrza zdołali zatrzymać 48-letnią kobietę, kierującą samochodem w stanie nietrzeźwości, dzięki bacznej obserwacji i szybkiej reakcji świadka. Ten ostatni zarejestrował niepokojące zachowanie kobiety za kierownicą, która prowadziła pojazd w sposób chaotyczny, przypominający slalom. Bez zwłoki powiadomił o tym fakcie funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca miała we krwi ponad 2 promile alkoholu. Zdarzenie to jest kolejnym dowodem na skuteczność akcji społecznej „Nie reagujesz-akceptujesz”.

W środowe popołudnie, dokładnie o godzinie 18:00, dyżurny zabrzańskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu jazdy pod wpływem alkoholu na ulicy Sobieskiego. Dzięki precyzyjnym danym zawartym w meldunku, funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali opisanego w zgłoszeniu Opla. Kierująca była wciąż za kierownicą, a badanie alkomatem potwierdziło nadmierne spożycie alkoholu – kobieta miała we krwi ponad 2 promile.

Sytuacja mogła skończyć się tragicznie, ale dzięki błyskawicznej reakcji zgłaszającego oraz efektywnej interwencji policji udało się zapobiec potencjalnemu wypadkowi. Kierująca stanie teraz przed sądem, gdzie grozi jej nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd ma także obowiązek nałożyć na sprawcę przestępstwa drogowego zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoką karę pieniężną na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – nie mniej niż 5 000 złotych. Dodatkowo może zostać nałożona grzywna, a konsekwencją zatrzymania prawa jazdy może być także utrata pracy.

Chcemy wyrazić wdzięczność świadkowi, który swoją pełną determinacją przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwej kierującej. Jego odpowiedzialne działanie mogło zapobiec poważnemu wypadkowi drogowemu. Osoba ta pokazała wzorową postawę obywatelską, która zasługuje na podziw i naśladowanie. Mamy nadzieję, że będzie inspirować innych do podobnej reakcji w sytuacji zagrożenia.

Pragniemy podkreślić, że nasza kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!” jest nadal aktywna. Wielokrotnie dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zatrzymać sprawców różnych przestępstw – kradzieży, włamań, rozbojów, jak również nietrzeźwych kierowców. Liczymy na dalszą współpracę i jesteśmy wdzięczni za każdą informację, która może pomóc zwiększyć bezpieczeństwo w naszym mieście.

Dodaj komentarz