Koncert w Magicznej Krainie Świateł na cześć babć i dziadków w Zabrzu

Znane miejsce rekreacji Kąpielisko Leśne w Zabrzu, po raz kolejny przemieniło się w Park Miliona Świateł, a najnowsza edycja ekspozycji ma w sobie coś wyjątkowego. Odświeżony park świateł prezentuje interaktywne, a zarazem zaskakujące instalacje, które są elementem wystawy pod tytułem „Alicja – Park Miliona Świateł”. Tysiące gości przybywa do miasta, aby podziwiać nowości zaprezentowane w tej edycji. Na dodatek, w sobotę, 20 stycznia, odbędzie się specjalny koncert na Alei Serc o godzinie 17.30, upamiętniający Dzień Babci i Dziadka. Artyści z Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” im. N.G.Kroczka zapewnią niezapomniane emocje.

Projekt oświetlenia Kąpieliska Leśnego w Zabrzu jest już trzecim z kolei przedsięwzięciem tego typu. W obecnym roku organizatorzy postanowili podjąć nowe wyzwanie – od października goście mogą przenieść się do Magicznej Krainy Alicji. Specjalnie skonstruowana instalacja świetlno-muzyczna przeniesie zwiedzających do niezwykłego świata, pełnego kolorów i dźwięków, których autorem jest Lewis Carroll.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik zachęca do odwiedzenia Parku Miliona Świateł, w którym dzieci, młodzież, ale także dorośli będą mogli przeżyć niezapomniane chwile. Przygotowane na terenie Kąpieliska Leśnego iluminacje i pokazy świetlne są dedykowane rodzinom z dziećmi i seniorom. Ale na pewno nie brakuje niespodzianek dla osób zakochanych.

Na terenie parku zostało 16 stref scenograficznych przygotowanych z myślą o różnych grupach wiekowych. W sumie zastosowano ponad 200 indywidualnych iluminacji, a cała ekspozycja oświetlona jest przez milion wielobarwnych i energooszczędnych diod LED. Jedną z atrakcji jest labirynt o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, gdzie można podziwiać kolejne świetlne rzeźby.

W tym sezonie wprowadzono nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy zdecydowali się na rezygnację z biletów datowanych, co umożliwi korzystanie z nich każdego dnia trwania wystawy. Dzięki temu, nieprzewidziane okoliczności, takie jak brzydkie warunki pogodowe czy nagłe zachorowanie nie będą przeszkodą w skorzystaniu z atrakcji.