Zatrzymanie dwóch mężczyzn za włamanie do garażu i kradzież form cukierniczych oraz akumulatorów

W Zabrzu, w I Komisariacie Policji, funkcjonariusze prawa zatrzymali w ostatni poniedziałek dwóch mężczyzn, w wieku 25 i 55 lat. Tandem ten kilka dni wcześniej dokonał włamania do jednego z garaży, skąd dokonali kradzieży form do produkcji wyrobów cukierniczych oraz akumulatorów. Szacunkowa wartość utraconych przedmiotów wynosi 12 tysięcy złotych. Mężczyźni teraz muszą liczyć się z konsekwencjami swoich czynów, które mogą sprowadzić na nich karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest postępowanie, które znajduje się pod nadzorem I Komisariatu Policji w Zabrzu.

Kolorowe zdjęcie prezentuje kajdanki policyjne, które są symbolem aresztowania. W poniedziałkowe popołudnie, do siedziby I Komisariatu Policji w Zabrzu zgłosił się poszkodowany. Mężczyzna ten poinformował funkcjonariuszy o włamaniu do jego garażu i kradzieży aluminiowych form do pieczenia wafli. Informator dodał, że na ulicy Sienkiewicza zauważył dwóch mężczyzn, którzy przemieszczali się z wózkiem, w którym widział skradzione formy. Policjanci natychmiast wraz z mężczyzną ruszyli w kierunku wskazanego przez niego miejsca, mając na celu zatrzymanie sprawców włamania.

Po krótkim czasie poszukiwań, funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Zabrzu zdołali zatrzymać osoby, które były wskazywane jako sprawcy. Znaleziono ich na terenie punktu skupu złomu. Zatrzymani 25-latek i 55-latek zostali przewiezieni do komisariatu i umieszczeni w specjalnym pomieszczeniu dla osób aresztowanych. Grozi im surowa kara – do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczna decyzja co do ich losu zostanie podjęta przez sąd.