Przestępcy kradnące formy do pieczenia i akumulatory zatrzymani. Czeka ich kara nawet do 10 lat więzienia

Parę przestępców, w wieku 25 i 55 lat, zatrzymano w poniedziałek przez funkcjonariuszy z Pierwszego Komisariatu Policji w Zabrzu. Podejrzani są o włamanie do garażu i kradzież form do pieczenia oraz akumulatorów kilka dni wcześniej. Straty wynikłe z tego przestępstwa oszacowano na sumę 12 tysięcy złotych. Złodziejom teraz grozi surowa kara – do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się Pierwszy Komisariat Policji w Zabrzu.

Poniedziałkowe popołudnie przyniosło zgłoszenie do Pierwszego Komisariatu Policji w Zabrzu. Mężczyzna, który zgłosił przestępstwo, poinformował policję o włamaniu do jego garażu i kradzieży aluminiowych form do produkcji wafli. Wspomniał również, że w okolicy ulicy Sienkiewicza zauważył dwóch mężczyzn z wózkiem pełnym podobnych form. Na podstawie tych informacji, policjanci natychmiast udały się we wskazane miejsce w poszukiwaniu sprawców. Dzięki skutecznym działaniom, po krótkim czasie udało się zatrzymać wskazanych przez zgłaszającego mężczyzn na terenie jednego ze złomowisk.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 25 i 55 lat zostali przewiezieni do policyjnych cel. Za popełnione przestępstwo grozi im surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczny werdykt odnośnie ich przyszłości wyda sąd.