Zabrzańscy policjanci ujęli 14 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

Od początku bieżącego tygodnia, law and order stróżów z Zabrza udało się doprowadzić do zatrzymania czternastu osób, które próbowały uniknąć konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości. Wśród schwytanych znaleźli się poszukiwani przez listy gończe, osoby mające na swoim koncie nakazy doprowadzenia, a także te, które ukrywały miejsce swojego pobytu. Wszystko to jest możliwe dzięki nieprzerwanej determinacji zabrzańskiej policji, która nie pozwala na bezkarność tych, którzy próbują uciec od sprawiedliwości.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu każdego dnia pracują niezmordowanie nad zatrzymaniem osób, które świadomie unikają spotkania z nimi i wymiarem sprawiedliwości. Wiele z tych osób, poszukiwanych za pomocą listów gończych i nakazów doprowadzenia, często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Chowają się u znajomych lub rodziny, a czasem udają bezdomnych. Motywacje są różne – od uniknięcia kary więzienia po nieuiszczenie grzywny w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Mimo takich manewrów, prawo zawsze ich dogoni. Dowodem na to jest fakt, że od początku tygodnia zabrzańskim policjantom udało się zlokalizować i zatrzymać aż 14 takich osób.

Każdego dnia do jednostek policyjnych wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe. Na ich podstawie policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych koncentrują się na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Policyjne jednostki muszą działać bardzo precyzyjnie i szybko reagować na wszelkie wiadomości. Czasami liczy się każda minuta. Specjalizowani policjanci zajmują się codziennym tropieniem i lokalizowaniem osób, które są poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. To jednak nie znaczy, że tylko oni dokonują zatrzymań – często poszukiwani wpadają w trakcie rutynowych kontroli drogowych czy interwencji.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z aktualną listą osób poszukiwanych. Każda informacja na temat osób poszukiwanych może być przekazywana anonimowo za pośrednictwem internetu, korzystając z zakładki „Zgłoś miejsce pobytu poszukiwanego”.

Dodaj komentarz