Booster Zabrze: Nowatorski kompleks biznesowo-rekreacyjny zamiast planowanej Ikei

Spółka LemonTree, współpracując z Commercecon, ma w planach realizację nowoczesnego projektu o nazwie BOOSTER ZABRZE. To innowacyjny kompleks biznesowy, łączący w sobie przestrzeń biur i usługowo-logistyczną, który ma powstać na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej. Rozpoczęcie budowy przewidziane jest na marzec.

Koncepcja inwestycji zakłada nie tylko stworzenie części logistyczno-usługowej z przestrzenią biurową o ogromnej, bo wynoszącej 111 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Istotnym elementem projektu jest także miejsce dostępne dla wszystkich mieszkańców – wielofunkcyjne boisko oraz strefa gastronomiczna. Dodatkowo, na terenie kompleksu zaplanowano przestrzeń wystawienniczą, mającą na celu promowanie twórczości lokalnych artystów.

Kompleks BOOSTER ZABRZE to nie tylko magazyny, ale także miejsce sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi dla mieszkańców Zabrza dzięki zielonej przestrzeni pełnej małej architektury i różnorodnych nasadzeń.

– Ta inwestycja wykracza poza standardy typowych dla tego typu przedsięwzięć. To miejsce, które integruje zaawansowane technologicznie rozwiązania z dbałością o środowisko naturalne, tworząc przy tym idealne warunki dla prowadzenia biznesu, uprawiania sportu czy choćby relaksu – wyjaśnia Bartłomiej Krawiecki, prezes zarządu LemonTree. – Wyróżnia nas stosowanie niskoemisyjnych materiałów, inspirowana naturą nowoczesna architektura oraz strefy zieleni, które są w harmonii z charakterem kompleksu i strategią naszej marki – dodaje.