Kryminalni z Zabrza zatrzymali 43-letniego sprawcę brutalnego rozbój na starszej kobiecie

Podczas specjalnej operacji, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego miejscowej komendy w Zabrzu przystąpili do aresztowania 43-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten jest teraz podejrzewany o przeprowadzenie brutalnego rozboju. Oskarżony jest o brutalne pobicie i obrabowanie osoby starszej, konkretnie 86-letniej kobiety. Na podstawie wniosku śledczych skierowanego do sądu, decyzja o tymczasowym aresztowaniu 43-latka została podjęta. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Brutalny incydent miał miejsce 18 lipca 2023 roku. Jak wynikało z relacji, napastnik obserwował swoją ofiarę, a następnie przystąpił do ataku w momencie, gdy starsza kobieta weszła do klatki schodowej budynku mieszczącego się przy ulicy Goethego. Agresor przewrócił pokrzywdzoną, kopnął ją w brzuch i bezceremonialnie zabrał jej torebkę. W środku znajdowała się gotówka o wartości 7000 złotych.

Policjanci z Zabrza od tamtej pory intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości oraz zatrzymaniem sprawcy brutalnego napadu. Dzięki ich zaangażowaniu i efektywnej pracy operacyjnej, udało się zidentyfikować i aresztować 43-letniego mężczyznę. W jego przeszłości figurowały już liczne wpisy dotyczące popełniania przestępstw majątkowych i z wykorzystaniem przemocy. Mężczyzna został oficjalnie oskarżony, a Sąd Rejonowy w Zabrzu, w ostatni piątek, nałożył na niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.