Renowacja budynku Młodzieżowego Klubu Sportowego Zaborze: nowy wygląd w ciągu dziesięciu miesięcy

Porozumienie dotyczące realizacji robót budowlanych, mających na celu termomodernizację budynku zaplecza sportowego MKS Zaborze, podpisano w Sali Historycznej Ratusza w Zabrzu. Piłkarski klub, który wychował takie talenty jak Łukasz Skorupski i Daniel Bielica, znajduje się przy ulicy Wyciska 5 A. Szacowany czas zakończenia prac wynosi dziesięć miesięcy, a koszt całego przedsięwzięcia przekracza milion złotych.

Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, zaznaczyła podczas podpisywania umowy, jak istotne jest to inwestowanie nie tylko w sektor gospodarczy, medyczny czy naukowy miasta, ale również w rozwój infrastruktury rekreacyjnej i sportowej. Podkreślała wagę szkolenia młodych ludzi i wyrażała radość z rozpoczęcia projektu mającego na celu stworzenie komfortowych warunków dla młodych piłkarzy.

Prace obejmują szereg działań: docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych oraz dachu; wymiana pokrycia dachu i instalacji odgromowej; tynkowanie kominów; wymiana obróbek blacharskich oraz elementów odwodnienia; wykonanie nowej izolacji przeciwwilgociowej ścian przyziemia; wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej czy montaż nawiewników okiennych. W planach jest także remont pomieszczenia kotłowni oraz modernizacja instalacji c.o., zakup i montaż urządzeń technologicznych stacji wymienników, grzejników i zaworów termostatycznych.

Doświadczony Zakład Usługowy DUERO Paweł Kurpiel z Zabrzu będzie odpowiedzialny za wykonanie robót, natomiast nadzór inwestorski zapewni Firma Budowlana „Akant” -Bogdan Wydmański. Projekt zostanie opracowany przez pracownię projektową A la Carte Marcin Kruszyński.

Przypomnijmy, że MKS Zaborze, działający od 2001 roku na stadionie przy ulicy Wyciska w dzielnicy Zaborze, kontynuuje piłkarskie tradycje tego miejsca. Klub cieszy się posiadać drużyny w różnych kategoriach wiekowych – od U6 do seniorów, a także posiada certyfikat szkółki Polskiego Związku Piłki Nożnej.