Rozpoczęcie nowego etapu budowy trybuny na Arenie Zabrze zwiększy liczbę miejsc dla widzów

W pełni rozpoczął się następny etap konstrukcji czwartej trybuny na stadionie Arena Zabrze, polegający na montażu górnej części konstrukcji. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym postępy są widoczne każdego dnia, a tempo prac jest imponujące. Realizatorem tego przedsięwzięcia jest firma Mostostal. Po zakończeniu budowy czwartej trybuny, liczba dostępnych miejsc na stadionie wzrośnie z 24.500 do 32.000.

W tej nowo powstającej części stadionu zaplanowano również stworzenie szatni wraz z kompleksem odnowy biologicznej, Muzeum Sportu Zabrzańskiego i Klubu Biznesu, restauracji, loży biznesowych, a także specjalnych miejsc przewidzianych dla dziennikarzy.

Arena Zabrze jest domem dla najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w Polsce – Górnika Zabrze, który 14 razy zdobył tytuł Mistrza Polski. Na chwilę obecną, kibice korzystają z trzech komfortowych trybun. Jednakże zgodnie z planami, budowa tego prestiżowego obiektu, będącego jednym z symboli Zabrza, zostanie wkrótce ukończona.

Warto podkreślić, że cała inwestycja była oryginalnie podzielona na dwa etapy, co pozwoliło na kontynuowanie rozgrywek na stadionie nawet podczas trwania prac budowlanych. Obecnie jesteśmy świadkami realizacji drugiego etapu, którym jest właśnie budowa czwartej trybuny.

Dodaj komentarz