Jubileuszowe 30. spotkanie MedTech Meetup odbyło się w Zabrzu

Miniony środowy dzień był wyjątkowy dla Hotelu Diament w Zabrzu, gdzie odbyła się 30. edycja konferencji MedTech Meetup. Wydarzenie zgromadziło na sali konferencyjnej ponad sto osób z różnych części kraju, stanowiących o sile i potencjale polskiej społeczności technologicznej. Działania podejmowane w ramach programu startupowego Startup City Zabrze przyciągnęły do miasta innowatorów i przedsiębiorców z branży technologicznej, co przy wysokiej frekwencji potwierdziło skuteczność tej strategii.

30. edycja konferencji MedTech Meetup to ważne wydarzenie dla uczestników – przedsiębiorców, naukowców, medyków i inżynierów zainteresowanych rozwojem startupów z sektora zdrowia i dziedzin powiązanych. Na spotkaniu obecna była Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, która przypomniała o historycznych korzeniach rozwoju Zabrzańskiej Doliny Medycznej, które sięgają lat 80. XX wieku, kiedy to miasto opierało się na przemyśle węglowym i stalowym, ale równocześnie intensywnie rozwijało lektor medyczny.

Jak zauważył Janusz Dramski, oficer ds. startupów w Zabrzu, miasto to jest atrakcyjnym miejscem dla firm technologicznych na różnym etapie rozwoju – zarówno dla młodych startupów, jak i doświadczonych przedsiębiorstw. Zabrze, z silną koncentracją podmiotów i instytucji związanych z rynkiem zdrowia oraz bliskością podmiotów z całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, stanowi idealne miejsce do rozwoju firm z sektora zdrowia, łącznie z medycyną i powiązanymi dziedzinami.

Konferencje MedTech Meetup są elementem programu Startup City Zabrze, który został uruchomiony w 2019 roku z inicjatywy prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.

Dodaj komentarz