Debiut Śląskiej Sceny Młodych z pierwszym musicalem – nowoczesna interpretacja Małego Księcia

Antoine de Saint-Exupery stworzył uniwersalną historię Małego Księcia, która zachwyca czytelników na całym świecie. Jak wyglądałaby ta opowieść, gdyby przenieść ją do współczesności? Czy na tle naszych realiów historia osamotnionego bohatera zacznie zadawać pytania, które sami unikamy? Co czeka Małego Księcia, który zdecydował się opuścić swoją planetę?

Organizatorzy zapraszają widzów na podróż międzyplanetarną pełną refleksji i emocji. Będzie to okazja do zrozumienia strat, zmagań z losem, oswojenia emocji oraz poszukiwania własnego miejsca w świecie. Jest to propozycja muzycznej przygody dla młodzieży – musical pełen kolorów i melodii. To pierwsza produkcja Śląskiej Sceny Młodych, która odbędzie się w trzech miastach śląskiego województwa.

MAŁY KSIĄŻĘ – musical prezentowany przez Śląską Scenę Młodych to projekt pod reżyserią Bartosza Banasika. Choreografię stworzyły Martyna Wiśniewska, Weronika Czyż oraz Martyna Kaminiarz. Scenariusz, muzykę i teksty piosenek napisał również Bartosz Banasik, który również odpowiada za produkcję spektaklu i stworzenie dekoracji. Kostiumy zaprojektowały Anna Czyż i Beata Suligowska-Diotallewi. Wsparcie artystyczne zapewnili Emilia Diotallewi, Gabriela Trutwin, Weronika Czyż oraz Martyna Kaminiarz. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydenci miast: Zabrze – Małgorzata Mańka-Szulik, Ruda Śląska – Michał Pierończyk oraz Katowice – Marcin Krupa.

Premiera spektaklu planowana jest na 12 kwietnia 2024 o godzinie 17.30. Tego samego dnia o godzinie 9.00 i 11.00 odbędą się pokazy dla szkół. 1 czerwca 2024 o godzinie 17:00 odbędzie się specjalny pokaz z okazji Dnia Dziecka. Kolejne seanse dla szkół planowane są na 4 czerwca 2024 o godzinie 9.00 i 11.00.

Bilety na spektakl kosztują 30 złotych od osoby i można je nabyć w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury (czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00) oraz w kasie Kina ROMA (czynnej w dni robocze w godzinach 14.00-21.00, a w weekendy od 18:00 do 20:00).

Dodaj komentarz