W najbliższą sobotę odbędzie się druga edycja Rajzy organizowanej przez Stowarzyszenie Wrazidlok na terenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu

Przygotowania do drugiej edycji Rajzy, organizowanej przez Stowarzyszenie Wrazidlok, w pełni rozpoczęły się i już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich zainteresowanych na teren Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie ma na celu przybliżenie historii tej uczelni oraz jej obecnego funkcjonowania. Start zaplanowany jest na godzinę 12:00.

23 marca, to data kiedy Stowarzyszenie Wrazidlok po raz drugi zaprasza do udziału w Rajzie, której trasa przebiegać będzie po terenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Początek spaceru przewidziany jest na godzinę 12:00 i odbędzie się na dziedzińcu uczelni, znajdującym się przy ulicy Jordana 19. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną, która odbędzie się w auli uniwersyteckiej.

Następnie uczestnicy Rajzy będą mieli możliwość zwiedzenia kilkunastu urokliwych budynków, które są rozsiane na 20 hektarach terenu uczelni. Podczas spaceru będzie można poznać bliżej historię i obecne funkcjonowanie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas Rajzy, oprowadzającymi będą redaktor Józef Krzyk, znany historyk i publicysta, oraz dr Łukasz Zimnoch, prezes Stowarzyszenia Wrazidlok. Planowany czas trwania wydarzenia to dwie godziny – od 12:00 do 14:00.

Dodaj komentarz