Odnowa infrastruktury sportowej w Szkole Podstawowej nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 im. Juliana Tuwima, położonej w centrum Zabrza, przy pl. Warszawskim 6, mogą obecnie korzystać z ulepszonych warunków do kształcenia fizycznego. Po gruntownej modernizacji, sala gimnastyczna tej szkoły oraz przyległe do niej boisko sportowe stały się miejscem, które oddano oficjalnie do użytku uczniów.

Na realizację tych prac wydano ponad 650 tysięcy złotych, a środki te pochodziły z funduszu Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakres prac obejmował kompleksowe prace remontowe w sali gimnastycznej – odnowiono tynki, na ścianach pojawił się nowy kolor, wymieniono uszkodzone fragmenty parkietu oraz wyszlifowano posadzkę. Rytm zmian nie ominął także sanitariatów, które przeszły całkowitą modernizację. Co więcej, w miejsce starych drzwi zamontowano nowe.

W ramach renowacji nie zapomniano również o boisku szkolnym. Wcześniej pokryte asfaltem, teraz jest ono wykonane z nowoczesnej nawierzchni SBR+EPDM, co umożliwia komfortową grę zarówno w piłkę nożną, jak i siatkówkę.

Uroczyste przekazanie odnowionej infrastruktury sportowej odbyło się 20 marca. W tym dniu uczniowie przygotowali specjalny program, który pełen był humorystycznych skeczy na temat nauczycieli wychowania fizycznego.

Dodaj komentarz