Decyzja o rozwiązaniu problemu braku miejsc postojowych dla taksówkarzy w Zabrzu

Kłopot z niedostatkiem miejsc postojowych dla taksówkarzy w Zabrzu ma szansę na rozwiązanie. Prezydentka miasta zapowiedziała, że podejmie działania mające na celu zaspokojenie potrzeb kierowców taksówek.

Nie od dziś wiadomo, że taksówkarze w Zabrzu borykają się z problemem braku odpowiedniej liczby miejsc do parkowania. Sytuacja ta jest spowodowana budową nowego centrum przesiadkowego na ulicy Goethego. Przed rozpoczęciem prac budowlanych, miejsca postojowe były dostępne dla trzydziestu taksówek. Obecnie jednak ich liczba spadła do jedynie czterech.

Taksówkarze, których praca stała się znacznie trudniejsza z powodu braku dostępnych miejsc postojowych, poszukiwali wsparcia i proponowali własne pomysły na rozwiązanie sytuacji. Ich głosy nie zostały jednak zignorowane. Jak poinformowała w mediach społecznościowych 22 marca Małgorzata Mańka-Szulik, prezydentka miasta spotkała się z przedstawicielami taksówkarzy.

Podczas spotkania, prezydentka wysłuchała opinii przedstawicieli i poprosiła inżyniera miasta oraz dyrektora JGN o podjęcie działań zgodnych z oczekiwaniami taksówkarzy – przekazała informację o spotkaniu w mediach społecznościowych. Choć nie wiadomo na razie, kiedy zmiany wejdą w życie i ulżą pracującym kierowcom, daje to nadzieję na poprawę sytuacji w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz