41-letni kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu

Policjanci działający w obrębie Komisariatu V w Zabrzu musieli zmierzyć się z sytuacją wymagającą natychmiastowej interwencji, a wszystko to zakończyło się zatrzymaniem 41-letniego kierowcy. Mężczyzna ten, pomimo istniejącego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, postanowił usiąść za kierownicą, mając jednocześnie w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich działań, które mogą oznaczać nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w minionej sobocie, gdy do policjantów wpłynęło zgłoszenie o możliwości poruszania się po ulicy Jordana nietrzeźwej osoby za kierownicą renault. Dzielnicowi z Komisariatu V Policji w Zabrzu szybko zareagowali, skutecznie namierzając i zatrzymując podejrzanego. W wyniku przeprowadzonego badania alkomatem potwierdzono zgłoszenia – nietrzeźwy 41-letni mieszkaniec Zabrza był za kierownicą. Policjanci dodatkowo ustalili, iż mężczyzna ten posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Teraz mężczyzna ten musi odpowiedzieć na zarzuty dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości oraz ignorowania orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zwracamy się z apelem do wszystkich obywateli, aby zgłaszali wszelkie sytuacje, w których widzą osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić pojazd. Każde takie zgłoszenie, nawet anonimowe, może pomóc uchronić życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy to niebezpieczeństwo zarówno dla nich samych, jak i dla reszty osób poruszających się po drogach. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem 112.