Wizyta Zajączka Wielkanocnego w oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej przyniosła radość pacjentom

Zarówno młodsi, jak i starsi pacjenci oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej mogli cieszyć się wizytą niezwykle sympatycznego Zajączka Wielkanocnego. Ten, pełen śmiechu i radości, wyjątkowy dzień odbył się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Empatia z Zabrza.

29 marca było dla dzieci z Samodzielnego Szpitala Klinicznego w Zabrzu dniem pełnym emocji. Właśnie wtedy, na oddział przyszedł Zajączek Wielkanocny, rozdając prezenty i wywołując uśmiechy na twarzach najmłodszych pacjentów. Ale co więcej, jego wizyta dała dzieciom pretekst do opuszczenia sal szpitalnych i integracji z innymi.

Święta Wielkanocne to szczególny czas, który wymaga dodatkowego wsparcia dla dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Taka była misja Zajączka od Stowarzyszenia Empatia – dodać skrzydeł najmłodszym. Jego prezenty, chociaż były tylko dodatkiem do całości, odegrały ważną rolę w tym dniu. Emocje biegły wysoko, szczególnie kiedy dzieci przytulały się do Zajączka, co było prawdziwym dowodem na sensowność tej inicjatywy – tak można przeczytać na profilu Stowarzyszenia Empatia w Zabrzu.

Dodaj komentarz