Eksplozja samochodowa w Mikulczycach spowodowana awarią systemu elektrycznego

W minionym dniu, w godzinach wieczornych, na terenie dzielnicy Mikulczyce doszło do niebezpiecznego zdarzenia – wybuchu samochodu. Wstępne ustalenia wskazują na usterki w układzie elektrycznym jako prawdopodobną przyczynę zapłonu. Przyjemnie jest poinformować, że incydent nie spowodował żadnych obrażeń.

Podczas godzin wieczornych dnia 10 kwietnia, dokładnie o 20:14, PSP Zabrze zostało zaalarmowane o płonącym pojeździe na ulicy Brygadzistów, znajdującej się w obrębie Mikulczyc. Natychmiast skierowano na miejsce zdarzenia jednostkę straży pożarnej.

W chwili wybuchu w samochodzie przebywały dwie osoby. W porę opuściły one pojazd i uniknęły w ten sposób ewentualnych obrażeń, jeszcze zanim na miejsce dotarli funkcjonariusze PSP. Zweryfikowanie stanu zdrowia obu osób potwierdziło, iż nikt nie doznał żadnych uszczerbków na zdrowiu.

Oddziaływanie silnej temperatury spowodowało poważne zniszczenia w przodzie pojazdu, jak również w jego wnętrzu. Strażacy, po zakończonych działaniach gaśniczych, ustalili wstępną przyczynę pożaru. Jak podawał młodszy brygadier Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy PSP Zabrze, prawdopodobną przyczyną wybuchu był defekt układu elektrycznego.

Strażacy skupili swoje wysiłki na stłumieniu płonącego auta. Akcja została pomyślnie zakończona o godzinie 21:18.

Dodaj komentarz