Decydujący moment wyboru projektu nowego dworca kolejowego – mieszkańcy mają ostatnie słowo

W Zabrzu, przy ulicy Goethego, planowana jest budowa nowego dworca kolejowego. Zabrzańscy obywatele mieli okazję wpływać na wybór projektu tej nowoczesnej konstrukcji, spośród kilkunastu prezentowanych koncepcji. Zostały one poddane demokratycznemu głosowaniu, a wyniki wskazały dwie propozycje, które cieszą się największym uznaniem mieszkańców. W naszej galerii można zobaczyć te dwa projekty, które przeszły do drugiego etapu konkursu.

Drugie etap konsultacji dotyczących zaprojektowania nowego dworca kolejowego rozpoczął się w marcu. Głos w tej sprawie zabrała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, która za pomocą mediów społecznościowych poinformowała o problemach z obecnym obiektem PKP. Stwierdziła, że nie spełnia on oczekiwań mieszkańców oraz stwarza trudności dla osób niepełnosprawnych. Szukając rozwiązania tych problemów, postanowiono zbudować nowy dworzec kolejowy tuż obok nowoczesnego centrum przesiadkowego na ulicy Goethego.

Zaprojektowanie centrum przesiadkowego miało na uwadze potrzeby nie tylko tych podróżujących autobusami, ale także korzystających z kolei. Taka strategia umożliwia połączenie dworca PKP z centrum przesiadkowym, co znacznie ułatwi komunikację miejską. W dniu 6 marca, prezydent miasta opublikowała w mediach społecznościowych kilka propozycji na nowy obiekt. Początkowo mieszkańcy mieli możliwość wyboru spośród 12 przedstawionych projektów, jednak ostatecznie do drugiego etapu głosowania zakwalifikowały się dwie koncepcje, które zdobyły największe poparcie. Teraz, to twórcza i zaangażowana społeczność Zabrza ma wybór – który z dwóch finalistycznych projektów bardziej przypadł im do gustu.

Dodaj komentarz