Nowe boisko wielofunkcyjne w Zabrzańskiej dzielnicy Rokitnica już jest dostępne dla mieszkańców

We wtorek w dzielnicy Rokitnica w Zabrzu, z radością uroczyście obchodzono otwarcie nowo wybudowanego boiska wielofunkcyjnego. Plac do rekreacji i sportu został zlokalizowany przy IV Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Reja i powstał dzięki funduszom zebranym w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Całkowita wartość tego ambitnego projektu wyniosła ponad 300 tys. zł, a korzyści z niego będą czerpać nie tylko uczniowie „Czwórki”.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze, podczas ceremonii otwarcia boiska podkreśliła, jak ważną rolę w rozwoju lokalnej społeczności pełni Budżet Obywatelski. Jednak także zaznaczyła, że nie zawsze realizacja wybranych przez społeczność przedsięwzięć jest prosta.

W tym przypadku, miasto napotkało na przeszkody w postaci gruntu przylegającego do szkoły, który nie był własnością komunalną. Dzięki współpracy różnych stron udało się jednak nabyć potrzebną działkę. Dzięki temu, obecnie mieszkańcy dzielnicy Rokitnica mogą cieszyć się nowym, bezpiecznym boiskiem, a uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego mają kolejne miejsce do odbywania lekcji na świeżym powietrzu.

W ramach prac związanych z budową boiska przeprowadzono szereg prac. Przygotowano istniejącą nawierzchnię asfaltową, pokrywając ją bezpiecznym poliuretanem. Ponadto, teren boiska został wyposażony w zestawy sprzętu do koszykówki i siatkówki oraz bramki do piłki nożnej. Dodatkowo dokonano wymiany oświetlenia oraz przeprowadzono nasadzenia nowej zieleni.

Dodaj komentarz