Beata Dąbrowiecka nowym dyrektorem Teatru Nowego w Zabrzu

Teatr Nowy w Zabrzu cieszy się nowym przywództwem! Beata Dąbrowiecka została wybrana na stanowisko dyrektora, pokonując dwóch innych kandydatów podczas procesu selekcji.

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu, zlokalizowanego przy Placu Teatralnym 1, zakończył się sukcesem. Wśród wymagań stawianych aspirantom do tej roli znalazły się: posiadanie magisterskiego wykształcenia z obszaru sztuk pięknych lub innych pokrewnych dziedzin; co najmniej półroczne doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucjach kulturalnych lub placówkach edukacyjnych oferujących naukę artystyczną; biegłość w tematyce i problemach związanych z działalnością teatralną; oraz doświadczenie w nawiązywaniu relacji z partnerami zagranicznymi.

Ostateczny termin składania zgłoszeń upływał 2 kwietnia 2024 roku, a ostateczna data rozstrzygnięcia konkursu i wyboru zwycięzcy była zaplanowana na 28 czerwca. Mimo to, decyzję udało się podjąć wcześniej, a już 29 kwietnia ogłoszono, kto obejmie rolę dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu. Wybrana osoba będzie pełniła tę funkcję do 31 sierpnia 2027 roku.

Wśród trzech kandydatów do roli dyrektora Teatru Nowego w Zabrzu, Beata Dąbrowiecka została wyłoniona jako zwycięzca. Została formalnie powołana na to stanowisko 29 kwietnia. Małgorzata Mańka-Szulik, której kadencja przypadała na czas ogłoszenia konkursu, wyraziła przekonanie o słuszności wyboru Beaty Dąbrowieckiej.

Mańka-Szulik w swojej wypowiedzi dla mediów społecznościowych stwierdziła: „Jestem przekonana, że ogromna wiedza i doświadczenie Beaty Dąbrowieckiej w dziedzinie teatru i kultury, jej talent i pasja do sztuki, zapewnią Teatrowi Nowemu dynamiczny rozwój i uczynią go miejscem wyjątkowym, inspirującym oraz docenianym przez mieszkańców Zabrza i całego regionu”.

Dodaj komentarz